Bylinky na cukrovku: Jaké fungují?

Onemocněli jste cukrovkou a chcete svoji léčbu podpořit ještě bylinkami? Jaké bylinky se používají pro léčbu cukrovky? Jak je užívat?

Léčba cukrovky je poměrně složitá a vyžaduje spolupráci a kázeň pacienta. Nejde jen o to, že je třeba v některých případech užívat léky (inzulín), ale především dbát na speciální dietu, pravidelně se stravovat a zvyknout si i na pohyb.

Sladidla nahraďte bylinkami

Při cukrovce nám lékař zpravidla úplně zakáže příjem cukru a medu. Čím jiným ale sladit, pokud máte odpor k umělým sladidlům, jež nejsou pro naše zdraví zrovna prospěšná? Řešením je například sladká tráva stévie – z té se vyrábí sladidla na přírodní bázi, která můžete zakoupit ve vaší lékárně.

Jestliže dáváte přednost přírodní formě, můžete sladit čerstvými či sušenými listy stévie. Protože jde o nenáročnou rostlinu, můžete si ji snadno pěstovat také doma. Vyžaduje pouze slunné místo a dostatek zálivky.

Jetelíček i borůvky na cukrovku

Až půjdete na procházku, natrhejte si jetel a přidejte si ho do salátu. Proč tuto obyčejnou bylinku? Pro diabetiky je velice prospěšná, protože obsahuje lehce stravitelnou glukózu a podporuje metabolismus.

Další bylinkou na cukrovku, je borůvka. Natrhejte si z borůvčí listy a připravte si z nich nálev – do dvou litrů studené vody dejte asi čtyři polévkové lžíce listů a krátce povařte. Popíjejte šálek ráno, v poledne a večer.

Bylinky snižující hladinu cukru v těle

Kopřiva je výborná bylinka, která nejen pročišťuje, a proto se používá při jarních očistných kúrách, ale také pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi. Uvařte si čaj z listů kopřivy (hrst čerstvých či sušených listů zalijte čtvrt litrem vody a pijte vlažné) nebo si kupte v lékárně výtažek z kopřivy, který užívejte dle návodu.

Hladinu cukru v krvi pomáhá snižovat také celer, cibule, česnek nebo šťáva z kysaného zelí. Vše samozřejmě nejlépe čerstvé.


Štítky: , , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář