Jaký je nejlepší glukometr?

Jestliže vám lékař diagnostikoval cukrovku, pravděpodobně se neobejdete bez glukometru. Jde o jednoduché zařízení, které vám změří hladinu cukru v krvi, a vy tak můžete mít neustále kontrolu nad krevním cukrem. Jaký je nejlepší glukometr? Kolik stojí?

Diabetik by si měl pravidelně měřit hladinu cukru v krvi. Aby nemusel jezdit k lékaři, je možné využít přístroj na měření glukózy (krevního cukru) – glukometr. Jeho obsluha je jednoduchá – stačí drobný vpich do prstu ruky a ihned budete mít přehled o hladině cukru v krvi.

Jak vybrat nejlepší glukometr?

V současné době je možné na trhu najít moderní glukometry, kterým nechybí propojení s PC. Moderní přístroje umožňují měření glukózy pomocí elektrického proudu, jenž se vytváří v testovacím proužku. Výsledky testů posléze mají podobnou přesnost jako při laboratorním měření.

Při výběru glukometrů narazíte na velké množství přístrojů od různých výrobců. Obecně platí, že spíše než na cenu glukometru bychom měli pohlíže na cenu měřících proužků, které si budeme pořizovat opakovaně. Pozornost věnujte také náročnosti obsluze přístroje nebo velikosti displeje. V neposlední řadě se zajímejte o to, jak pečlivě je schopen glukometr hladinu cukru v krvi měřit.

Hradí glukometr pojišťovna?

Informujte se u své pojišťovny, zda máte nárok na uhrazení nákupu glukometru. Pojišťovny zpravidla hradí pouze některé druhy přístrojů a nárok na ně mají jen někteří pacienti – záleží zejména na stádiu onemocnění cukrovkou.

Kolik stojí glukometr?

Glukometry je možné pořídit v různé cenové hladině. Ty levnější koupíte za přibližně 700 korun. Pokud ovšem požadujete přesné měření, sáhněte po kvalitnějších a logicky dražších přístrojích. Měření glukózy v glukometrech není možné bez tzv. měřících proužků, které bohužel také nejsou zrovna levnou záležitostí.


Štítky: , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář