Zdravý životní styl při cukrovce

Zdravý životní styl je v kurzu. Reklamy nás neustále přesvědčují, že bez té a oné potraviny nebo léku nemůžeme žít zdravě. Zdravý životní styl ale může být v podstatě jednoduchý a prostý. Podívejte se na naše tipy a zjistěte, jak žít zdravě při cukrovce.

Cukrovka je spojována s řadou omezení. Záleží ale na nás, zda dietu při cukrovce budeme vnímat jako omezení nebo jako novou výzvu a krok správným směrem. O cukru, jehož příjem je při cukrovce omezen, se často hovoří jako o bílém jedu, a obezita, která je s diabetem také spojována, může být zase výzvou, abychom se konečně začali hýbat.

Pohyb je součástí zdravého životního stylu

Pohyb na čerstvém vzduchu nám bohužel velice často chybí. Přitom výlet do lesa zpravidla nic nestojí. Zvykněte si chodit na pravidelné procházky do přírody. Přidat můžete i další pohybové aktivity na čerstvém vzduchu, jako je například jízda na kole nebo běh. Nemusíte lámat rekordy a potit se, počítá se opravdu každý pohyb.

Důležité je najít si pravidelný režim a na něj si navyknout. Hýbat byste se v rámci zásad zdravého životního stylu měli alespoň třikrát týdně. V zimě přidejte například plavecký bazén nebo cvičené jógy, která má řadu pozitivních účinků na naše tělo.

Jídelníček zdravého životního stylu

Jídlo je klíčovou součástí našich životů. Bez něho bychom nebyli, ale zároveň je i naším zabijákem. Nezdravé potraviny konzumujeme ve velké míře, a přesto se divíme, že tolik z nás onemocní civilizačními chorobami, ke kterým patří také cukrovka.

Pozor si v rámci diety dejte na umělá sladidla, která ve zdravém životním stylu nemají co dělat (podobně jako další umělé látky a éčka). Čím byste tedy měli sladit? Pokud vaše cukrovka není těžká a lékař vám nestanovil speciální dietu, neuškodí vám, pokud si čas od času osladíte čaj nebo kávu medem nebo sníte kousek koláče se třtinovým cukrem. Samozřejmě je pak důležité přebytečnou energii také spálit. Proto si po nedělní kávě s moučníkem zajděte na procházku do lesa.

Zvýšit byste také měli příjem ovoce a zeleniny. Vyhýbejte se polotovarům, sušenkám a dalším lákadlům, i když na sobě mají cedulku „pro diabetiky“. Nejsou totiž zárukou skutečně zdravého jídla. Přednost dávejte čerstvým surovinám.


Štítky: , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář